• Nasza kadra

• Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o pełną ciepła i życzliwości atmosferę w przedszkolu. W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje, metody i formy pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Nauczyciele naszego przedszkola nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje  biorąc udział w kursach i warsztatach szkoleniowych. Posiadają uzdolnienia plastyczne, muzyczne i teatralne umożliwiające rozwijanie i kreowanie indywidualnych zainteresowań, talentów i wrodzonego potencjału każdego dziecka.

Budynek Główny przy ul. Skwerowej 3

Grupa I

mgr Agnieszka Rothkegel - nauczyciel kontraktowy
          "Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność. Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia. Nie żądaj, lecz przekonuj. Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć."

mgr inż. Anna Cabała - nauczyciel dyplomowany

"Nie jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś."

John Lubbock

mgr Aldona Pasternak - nauczyciel dyplomowany

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; (...) umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich."

Grupa II

mgr Natalia Witek - nauczyciel mianowany

"Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze."

Barbara Cage

W swojej codziennej pracy z dziećmi, która jest dla mnie dużym wyzwaniem, staram się odkrywać w każdym wychowanku coś nowego, innego, odnaleźć jego potencjał i go wykorzystać. Każde dziecko jest wyjątkowe. Doceniam starania dzieci, ich talenty ale również akceptuję słabości. Czerpię inspirację z ich uśmiechu i radości.

mgr Małgorzata  Staszek - nauczyciel mianowany
          "Wychowanie to pomaganie początkowo bezradnemu i nieświadomemu siebie dziecku, by stopniowo stawało się ono kimś, kto potrafi myśleć, kochać i pracować. Nic zatem dziwnego, że odpowiedzialne wychowanie wymaga wyjątkowych kompetencji, które bywają określane mianem geniuszu wychowawczego. Wychowankowie potrzebują nie tylko nauczycieli, ale też mistrzów i przyjaciół, którzy będą towarzyszyć im w drodze z miłością, a jednocześnie ze stanowczością."
          Ks. Marek Drzewiecki

Grupa III

mgr Anna Wilk - nauczyciel dyplomowany
          "Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron."
          Barbara Cage

mgr Magdalena Kaczmarska-Wiśniewska - nauczyciel kontraktowy

Grupa IV

mgr Jadwiga Bacia - nauczyciel mianowany
          „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
          mgr Iwona Korbut - nauczyciel kontraktowy
          "Być wychowawcą - znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować."
                                                                                         Aleksander Kamiński

Grupa V

mgr Magdalena Trąbka - nauczyciel dyplomowany
          "Nauczyciele są jak kwiaty: roztaczają swoje piękno po całym świecie. Swoim zamiłowaniem do poznawania świata zarażają swoich uczniów, którzy później niosą ową ciekawość, gdziekolwiek przychodzi im żyć. Nauczyciele, ze swoimi słowami mądrości, budzą tego ducha w nas wszystkich i prowadzą nas po ścieżkach życia."
          Deanna Beissera
          Praca w przedszkolu dostarcza mi wiele wyzwań, a będąc osobą ambitną, komunikatywną i pełną zapału odczuwam ogromną satysfakcję mając możliwość realizowania się w pracy pedagogicznej, co jest jednocześnie zgodne z moimi zainteresowaniami. Każdy dzień spędzony z dziećmi na wspólnej zabawie i nauce jest inny a przez to niepowtarzalny i wyjątkowy.

mgr Katarzyna Małusecka
          "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć."

II lokalizacja  przy ul. Praskiej 52

Grupa I

mgr Beata Hazior - nauczyciel mianowany
          "Nauczyciel to zawód i powołanie, to zdolności wrodzone i wyuczone, to odpowiedni zbiór cech osobowości temperamentu, to umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób, to miłość do dzieci."
          Zofia Żukowsa

mgr Modesta Rapalska - nauczyciel dyplomowany
          "Dobroć człowieka jest największą wartością, jest wprost bezcennym skarbem na świecie, jest też na pewno jedną z podstawowych właściwości dobrego nauczyciela - wychowawcy."
          Aria Grzegorzewska

Autorka przywiązuje szczególną wagę do tego kim jest nauczyciel i co sobą reprezentuje jako człowiek. Zdaniem autorki "wpływ wychowawczy nauczyciela zależy od jego wartości moralnej jako człowieka, od stopnia rozwoju osobowości oraz zainteresowania się wychowankami, do orientacji w obiektywnym świecie wartości, od stopnia związania nauczyciela ze środowiskiem, poczucia odpowiedzialności za wszystko, co się wokół niego dzieje, w czym w swoisty sposób wyraża się służba społeczna zawodu nauczycielskiego.

Grupa II

mgr Marta Telega - nauczyciel dyplomowany
          "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

mgr Agnieszka Nowicka - nauczyciel mianowany