• Zbiórka baterii Skwerowa 3

• Informacja dotycząca zbiórki baterii w ramach Akcji "Kino za baterie dla Przedszkoli"

Tak jak wcześniej informowaliśmy Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze  udział w akcji "Kino za baterie dla Przedszkoli"

W ogłoszeniu zawarte są informacje o miejscu i czasie zbiórki.

Zbiorka_baterii_2024.pdf

• Sprintem do maratonu - gr. II Skwerowa

• Sprintem do maratonu - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Po raz kolejny wzięliśmy udział w tym projekcie. Bieganie rozpoczęliśmy oczywiście rozgrzeką, ćwiczyliśmy na drabince koordynacyjnej oraz płotkach. Dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica między sprintem a maratonem a na koniec oczywiście...pobiegliśmy! Każdy biegacz otrzymał dyplom oraz medal:).

• TAURON ARENA KRAKÓW - zajęcia o zdrowym stylu życia - gr. IV i II Praska

• W ramach cyklicznych zajęć z cyklu Akademia Przedszkolaka, dzieci z obydwu grup miały okazję wziąć udział w zajęciach interaktywnych zachęcających do aktywności fizycznej oraz dokonywania sprzyjających wyborów żywieniowych. Podczas zabaw utrwaliły najważniejsze zasady zachowania zdrowia i sprawności.

• Poranna gimnastyka - gr. IV

• Co jest najważniejsze w sporcie? Systematyczność! Dzieci z grupy IV coś o tym wiedzą. Codziennie, małymi krokami zbliżają się do celu. Chcą rosnąć zdrowo i na sportowo, więc zaczynają dzień od gimnastyki.

• Olimpijskie inspiracje z Bolkiem i Lolkiem - gr. IV

• Dzięki bajkowym bohaterom mieliśmy okazję jeszcze bardziej polubić się ze sportem. Utrwaliliśmy nazwy dyscyplin olimpijskich i mieliśmy okazję je "potrenować". Wiemy, że w sporcie nie zawsze najważniejsza jest wygrana. Liczy się, że dzięki niemu dbamy o zdrowie i sprawność. Bolek i Lolek to nasi nowi przyjaciele i eksperci od sportu! :)

• Aerobik gr. I Praska

• Dnia 13.05.2024 r. nasze maluszki uczestniczyły w aerobiku w myśl zasady "W zdrowym ciele, zdrowy duch" prowadzonym przez Panią Magdalenę - nauczyciela gimnastyki korekcyjnej. Przy muzyce przedszkolaki wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Po takiej dawce ruchu mieliśmy wspaniałe nastroje na resztę dnia. Było super !!!

• Drzewka Emausowe, II grupa Praska

• 9 maja 2024 starszaki z Praskiej uczestniczyły w  warsztatach edukacyjnych w Pałacu Krzysztofory. Emaus to tradycyjny zwierzyniecki odpust, który na stałe wpisał się w wielkanocne zwyczaje Krakowa. Na emausowych kramach sprzedaje się charakterystyczne zabawki, takie jak gliniane ptaszki czy drzewka życia. Podczas zajęć dzieci poznały nie tylko najważniejsze wielkanocne tradycje Zwierzyńca, ale także innych części Krakowa: oprócz Emausu również Rękawkę oraz Pucheroki. Następnie przedszkolaki przygotowały własne, ale tradycyjne drzewko emausowe

• Legendy polskie, II grupa Praska

• 30 kwietnia starszaki z II grupy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych ‘Legendy polskie”’ Warsztaty pozwoliły dzieciom poznać bogaty świat legend i zwyczajów krakowskich, które tworzą magiczny obraz miasta. Podczas zajęć dzieci w aktywny i twórczy sposób uczestniczyły w warsztatach poprzez udział w scenkach teatralnych. W drugiej części zajęć przedszkolaki zwiedziły wystawy stałej Kraków od początku, bez końca.

• Kuchnia francuska

• W naszej podróży kulinarnej wędrujemy do Francji. Mieliśmy okazję spróbować francuskiej kuchni, która bardzo przypadła nam do gustu (zupa serowo-cebulowa z grzankami znikała bardzo szybko!) - nie zabrakło również tradycjnej bagietki oraz pysznych croissantów :).

• W morskich głębinach - gr. II Skwerowa

• W minionym tygodniu poznawaliśmy tajemnice mórz i oceanów. Poznaliśmy ich mieszkańców, dowiedzieliśmy się, że woda morska jest słona, wykonaliśmy doświadczenia z pozyskiwaniem kryształków soli. Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczośc wzrokową, a także "ratowaliśmy" morskie stwoerzenia przed zanieczyszczoną wodą.

• II trening z olimpijczykiem - gr. II Praska

• 10 maja 2024 pod profesjonalnym okiem Polskiego Olimpijczyka Pana Grzegorza Sudoła odbyliśmy 2 trening lekkoatletyczny. Pogoda nam dopisała każdy mały sportowiec miał szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego przedszkolaka. Trening lekkoatletyczny bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe. Jego głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy. Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.

• Poznanie sylwetki mistrza sportu olimpijczyka Grzegorza Sudoła - gr. II Praska

• Podczas spotkania pan Grzegorz opowiedział nam o swojej sportowej drodze, od małego chłopca i jej początków, poprzez ciężką pracę, trening aż do osiągnięcia medalowych sukcesów. Dowiedzieliśmy się jak niezwykła ważne są w sporcie zasady fair play, wytrwałość, niepoddawanie się i  pokonywanie trudności. Poznaliśmy dyscyplinę p. Grzegorza - chód sportowy. Pan Grzegorz opowiadał o olimpiadach w których uczestniczył o krajach które zwiedził i zachęcił wszystkich do ćwiczeń i treningów.

• A wokól nas wiosna - gr. I Skwerowa

• Wśród kwitnących drzew i trawników poznawaliśmy uroki wiosny na różne sposoby. Na naszej rabatce posialiśmy nasiona łąkowych kwiatów, na stokrotkowym dywanie łapaliśmy ulotne bańki, by potem niczym prawdziwi badacze - przyrodnicy przyglądać się kwiatom i szukać owadów za pomocą lupek. Nie zabrakło też czasu na energetyczne zabawy w ogrodzie. A nad nami kwitły piękne kasztanowce, aby gdy nadejdzie jesień uraczyć nas kasztanami...Ale teraz póki czas niech Wiosna króluje wokół nas!