• Misja i wizja przedszkola

• Jesteśmy przedszkolem ekologicznym preferującym sport, rekreację oraz aktywny styl życia, a jednocześnie nastawionym na twórczy rozwój dziecka.

Przedszkole moim drugim domem. Stawia na mój twórczy i wszechstronny rozwój.  W nim uczę się patrzeć i zauważać to, co się dookoła mnie dzieje, obserwować otaczający mnie świat, być jego aktywnym uczestnikiem, aby bezpiecznie stawiać kolejne kroki.

• Stwarzamy naszym wychowankom warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości.
          • Wspieramy działania dziecka w różnych dziedzinach aktywności i w ten sposób kreujemy postawy twórcze.
          • Rozbudzamy zainteresowania otaczającym światem przyrodniczym, kulturowym i społecznym.
          • Rozbudzamy wiarę dziecka we własne siły i możliwości.
          • Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumienia swoich uczuć.
          • Dbamy o indywidualność i podmiotowość każdego dziecka.
          • Wdrażamy do przestrzegania norm społecznych.
          • Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami.
          • Dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków ucząc właściwych zachowań w otaczającym ich świecie.
          • Pragniemy, aby wychowanek naszego przedszkola wyrósł na aktywnego człowieka, uwrażliwionego na piętno otaczającego go świata,  mogącego bezpiecznie poruszać się po rozmaitych jego ścieżkach.
          • Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci oraz dzięki nowym możliwościom wykorzystania ogrodu rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną w obszarze edukacji zdrowotnej.
          • Organizujemy sytuacje edukacyjne pozwalające dzieciom realizować potrzebę ruchu, świadomość korzystnego wpływu rekreacji oraz ruchu na zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie, wyzwalające radość z wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz z zabaw ruchowych i gier sportowych.
          • W czasie dziennego pobytu w przedszkolu proponujemy naszym wychowankom dużą ilość bezpiecznych i zdrowych zajęć ruchowych zarówno w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem przyborów i sprzętu sportowego.
          • Dzieci mają możliwość kształtowania sprawności i zwinności podczas uczestnictwa w spacerach i wycieczkach.