• Odpłatność

ODPŁATNOŚĆ KWIECIEŃ

Wykaz_odpłatności_SKWEROWA_kwiecień.pdf

Wykaz_odpłatności_PRASKA_kwiecień.pdf

Prosimy o wpisywanie w tytule przelewu odpłatności

imienia i nazwiska dziecka bez numerka.

Przypominamy o konieczności terminowego dokonywania opłat za przedszkole tj. do 14. dnia każdego miesiąca.

Informujemy, że od 1 września 2023 roku weszła w życie ustawa o finansowaniu zadań oświatowych  UCHWAŁA NR CXIII/3053/23 RADY MIASTA KRAKOWA  z dnia 28 czerwca 2023 roku zmieniająca uchwałę nr XCVII/2509/18 w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków

UCHWALA_NR_CXIII.3053.23.pdf

Ustalenie wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego następuje w drodze uchwały rady gminy.

Natomiast wysokość opłaty za żywienie ustala dyrektor przedszkola
          w porozumieniu z organem prowadzącym.

Na mocy ww. przepisów rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany

do wnoszenia opłat w wyznaczonym terminie i na wskazany rachunek bankowy za:

1. korzystanie przez dziecko z nauczania, wychowania i opieki ponad 5 godzin dziennie czasu pobytu dziecka:

• 1,30zł za każdą rozpoczętą godzinę korzystania przez dziecko z przedszkola

• 0,65 zł dziecko objęte Krakowską Kartą Rodzinną 3+

• 0,65 zł dziecko objęte kartą Kraków dla Rodzin "N"

• 0,00 zł dziecko objęte zarówno Krakowską Kartą Rodzinną 3+ i  programem Kraków dla Rodzin "N" oraz dziecko, które w roku rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego kończy 6 rok życia

1. wyżywienie dziecka, kalkulowane w każdym przedszkolu oddzielnie w wysokości kosztów ponoszonych na zakup artykułów żywnościowych przeznaczonych do przygotowywania posiłków.

Dyrektor przedszkola, w drodze czynności materialno-technicznych, dokonuje stosownego obliczenia miesięcznej należności wynikającej z liczby godzin, w których dziecko korzystało w danym miesiącu z wychowania przedszkolnego oraz liczby spożytych posiłków i przedstawia rodzicowi/opiekunowi prawnemu stosowny rachunek.

Numer konta bankowego, na które należy dokonywać wpłat za przedszkole to:
          Nazwa odbiorcy: Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
          Tytułem: P67/ imię i nazwisko dziecka

Opłatę za przedszkole należy uregulować za cały miesiąc z dołu, do 14 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie. Dziecko może korzystać z usług przedszkola w zakresie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w wymiarze 5 godzin dziennie tj. od 9:00 do 14:00

Nieuiszczenie należnej opłaty skutkuje wszczęciem procedury dochodzenia należności budżetowych z tytułu nieuiszczenia należnych opłat na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, co może skutkować zajęciem środków na rachunku bankowym.

W związku z powyższym bardzo prosimy o terminowe uiszczanie należności oraz regulowanie ewentualnych zaległości.