• Świąteczne spotkanie - gr. I Skwerowa

• Nasze pierwsze świąteczne spotkanie w bożonarodzeniowej atmosferze było pełne obfitości - w muzyczny występ dla rodziców, podczas którego wprowadziliśmy wszystkich w świąteczny nastrój, podarunkowe świece i pierniczki, a w końcu w moc świątecznej kreatywności w tworzeniu przepięknych ozdób. Wszystkim Dzieciom i Rodzicom ślicznie dziękujemy za wspólnie spędzony cudowny czas. WESOŁYCH SWIĄT!

• Konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego

• W dniu 14 grudnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 110 odbył się konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego.  Dzieci z naszego przedszkola również wzięły w nim udział. Gratulujemy wszystkim laureatom, zwłaszcza Helence z gr. III za zajęcie I miejsca, Halszce z gr, V za zajęcie II miejsca. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz książeczkę.

• Występ w żłobku- gr. III

• W dniu 13 grudnia, dzieci z gr. III wystąpiły przed swoimi młodszymi kolegami w żłobku. Inscenizacja świąteczna bardzo się spodobała widzą, jak również stroje krasnali i śnieżynek. Nie zapomnieliśmy również o złożeniu życzeń. Nasza świąteczna kartka zawisła na tablicy.

• Choinkowe warsztaty z Rodzicami w gr. III

• Przed nami okres intensywnych przygotowań do świąt. Świętnym wprowadzeniem w atmosferę stał się występ przedszkolaków. Wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki nie tylko w języku polskim ale także i angielskim. Pojawił się również taniec śnieżynek oraz instrumentacja do piosenki o choince.  Uwieńczeniem spotkanie było wspólne wykonanie stroików, które będzie można zakupić podczas kiermaszu.

• W Krainie Mikołaja - gr. IV i V

• 7 grudnia ( data nie przypadkowa) wybraliśmy się w magiczną i tajemniczą podróż do Baśniowego Lasu Świętego Mikołaja. Po przemierzeniu zimowej trasy dotarliśmy do miejsca, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji! Wśród świątecznych dekoracji spacerowaliśmy i rozpoznawaliśmy najpopularniejsze zabytki z całego świata, wykonaliśmy samodzielnie świeczki z wosku pszczelego. Odwiedziliśmy stajenkę z prawdziwymi i cuuudownymi zwierzakami, skorzystaliśmy z przejażdżki pociągiem a nawet filiżankami. Najważniejszym jednak punktem wyjazdu było spotkanie z Mikołajem i otrzymanie od niego słodkich upominków ��

• Spotkanie z Mikołajem w Inwałdzie- gr. III

• W dniu 7 grudnia przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę do Inwałdu, gdzie czekało nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy park miniatur, trochę go zasypało J Drugie śniadanie zjedliśmy już w cieple. Wzięliśmy udział w warsztatach o powstawaniu wosku, z którego zostały wykonane świeczki. Obudziliśmy Mikołaja, na szczęście był w dobrym humorze i rozdał dzieciom prezenty. Oglądaliśmy żywą szopkę. Wiele radości dała nam przejażdżka beczkami i kolejką. To był wyczerpujący dzień, ale i tak dzieci wróciły bardzo zadowolone.

• Akcja Mikołajkowa

• Dzieci oraz panie z grupy V zaprosiły całą społeczność naszego przedszkola do akcji „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”, w ramach której zbieraliśmy słodkości dla dzieci z Centrum Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych „Parkowa” w Krakowie. Zgromadzone artykuły po samodzielnym zapakowaniu, ozdobieniu paczek wraz z albumem mikołajkowym przekazaliśmy do domu dziecka. Mamy nadzieję, że wywołaliśmy na twarzach dzieci chociaż mały uśmiech. Ogromne podziękowania kierujemy do rodzin z naszego przedszkola, które zechciały pomóc i wsparły naszą akcję :).

• Przybądź do nas Mikołaju - gr. I Skwerowa

• Ach, cóż to był za gość - wyczekiwany przez dzieci przez cały rok. Przyniósł piękne prezenty dla dużych i małych i mnóstwo uśmiechu na naszych buziach. Podziękowaliśmy mu pięknie śpiewając piosenkę, a On kiwał swoją siwą brodą i przytupywał swoimi ciepłymi butami :). Jeszcze potem kilka pamiątkowych zdjęć i poleciał na swoich saniach do innych dzieci. A my za rok znów będziemy na niego czekać.