• ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do naszego przedszkola odbędą

się w dniach 30,31 sierpnia 2023,

w godzinach 10:00 – 11:30, Skwerowa i Praska.

• LISTY DZIECI NA NOWY ROK SZKOLNY

Szanowni Państwo!

Informujemy, że listy dzieci z podziałem na grupy, na nowy rok szkolny

2023/2024, będą do wglądu od 03.08.2023 na drzwiach przedszkola przy ul.

Skwerowej 3 ( ze Skwerowej i z Praskiej).

Na chwilę obecną nie ma możliwości zmian w przydziałach dzieci do poszczególnych

grup.

• Spotkanie edukacyjne z przedstawicielem Straży Miejskiej gr. I Praska

• Dnia 18.07.2023 r. odwiedził nas przedstawiciel Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy    z nim o bezpieczeństwie podczas wyjazdów letnich. Następnie oglądaliśmy prezentacje multimedialną na temat: "bezpiecznych wakacji": w domu, nad morzem, w górach i jeziorach. Na zakończenie zajęć wręczyliśmy Panu Jurkowi własnoręcznie wykonaną pracę z podziękowaniami za ciekawe zajęcia. Życzyliśmy sobie nawzajem zdrowych i bezpiecznych wakacji, które jeszcze są przed nami.

• Wakacyjny czas, gr. I Praska

• W wakacyjny dyżur w grupie maluszków podczas dużych upałów pracowaliśmy twórczo -  malowaliśmy na folii spożywczej. Zrobiliśmy sobie piknik w naszym ogródku przedszkolnym dla dzieci było to dużą atrakcją -  było fajnie zjeść podwieczorek na świeżym powietrzu.

• Zbieramy plony- gr. II, Skwerowa

• Dzieci z gr. II wybrały się na pobliskie  ogródki działkowe. Zebrały sałatę i poziomki, zadbały również o pozostałe rośliny na grządkach. Po paprykę i inne warzywa wybierzemy się z początkiem września.

• Biblioteka - gr. I Praska

• 23 czerwca w dzień zakończenia roku szkolnego Maluchy wybrały się na ostatnie spotkanie literackie do pobliskiej biblioteki przy ul. Praskiej 52. Spotkanie dotyczyło bezpiecznych wakacji. Pani Ola przeczytała ciekawą bajkę o przygodach wakacyjnych a dzieci wyrecytowały wiersz pt. „Wakacyjne rady nie od parady”. Wspólnie podsumowaliśmy jak spędzić bezpiecznie wakacje. To było ostatnie spotkanie w tym roku w bibliotece, ale i również ostatnie spotkanie z zaprzyjaźnioną Panią Olą, która pożegnała się z nami drobnymi upominkami a my pięknym obrazkiem, aby o nas nigdy nie zapomniała !

• Akcja "Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato" - gr. I Praska

• Kilka dni temu, w ramach naszej całorocznej akcji „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato” po raz kolejny odwiedził nas w przedszkolu Tata Hani. Tym razem przyniósł ze sobą bardzo ciekawą książeczkę o trudnej tematyce dotyczącej poczucia swej wartość. Ku zaskoczeniu wszystkim, maluchy zaczęły dyskutować, jak bardzo różnią się od siebie i że każdy z nich ma inne zainteresowania. Na koniec spotkania, przedszkolaki wręczyły Tacie Hani laurkę w podziękowaniu za wspólne czytanie.

• Warsztaty z dinozaurami - gr. I Praska

• 21 czerwca mieliśmy okazję wsiąść udział w warsztatach na temat dinozaurów. To temat który dzieci bardzo lubią, bo wciąż skrywa tajemnicę… otwierając po kolei skrzynie maluchy dowiedziały się jakie kolory miały jaja dinozaurów, zapoznały się z kilkoma przedstawicielami tego gatunku oraz mogły dotknąć skamieliny. Na koniec uczestniczyły w interaktywnym pokazie multimedialnym.

• Zakończenie roku - Gr. I Praska

• Dnia 21.06.2023r. w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny związany z projektem naszej grupy "Aktywnie i sportowo w czterech porach roku". Nauczyciele podziękowali rodzicom za całoroczna współpracę w grupie a w szczególności wręczyli podziękowania, tym którzy byli aktywni i zaangażowani na rzecz grupy i przedszkola. Na zakończenie uroczystości Nauczyciele życzyli dzieciom i ich rodzicom wspaniałych i bezpiecznych wakacji, wręczając im upominki.

• Gokidz - gr. IV

• Zwycięstwo naszego Frędzelka na Wielkiej Paradzie Smoków 2023 przyniosło nam ogrom radości, ale i nagród. Za nami wspólny spacer na lody. Teraz nadszedł czas na szalone zabawy w Parku Rozrywki GOkidz. Było super!