• RUMIEŃ ZAKAŹNY

• W związku z coraz większą liczbą  przypadków zachorowania na rumień zakaźny prosimy  o obserwację swoich dzieci, pozostawienie w domu w sytuacji wystąpienia objawów.

Objawy zachorowania na rumień zakaźny przypominają popularne przeziębienie. Najpierw u dziecka pojawia się katar, ból gardła czy kaszel. Chory może być osłabiony, cierpieć na nudności i biegunkę. Gorączka może nie wystąpić lub jest niewielka. Dopiero po 1-2 tygodniach od zarażenia rumieniem pojawia się główny objaw choroby - wysypka. Występuje ona w 3 fazach. Najpierw czerwona wysypka (rumień plamisty) występuje na policzkach i może przypominać skrzydła motyla. Potem pojawiają się grudki, które łączą się w czerwone plamy, wyłączając nos i usta. Po około 5 dniach rumień zakaźny rozszerza się na kolejne partie ciała - ramiona, tułów i kończyny. W tych miejscach tworzy się koronkowy (girlandowaty wzór), który może utrzymywać się do nawet 3 tygodni. Nie obejmuje dłoni i podeszwy stóp. Wysypka często swędzi. Może okresowo znikać, po czym pojawiać się ponownie, np. po przegrzaniu ciała.

• DYŻUR WAKACYJNY

• Szanowni Państwo !!!

W związku z licznymi zapytaniami Rodziców informujemy, że nie znamy jeszcze terminu przerwy wakacyjnej w przedszkolu. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa poinformujemy Państwa poprzez maile grupowe i stronę internetową przedszkola, podamy również terminy zapisu na dyżur wakacyjny.

• Zdrowo i sportowo- gr. III

• Średniaki w ramach akcji Zdrowo i sportowo spędziły aktywnie czas w przedszkolu. Budowały bałwana (z woreczków), przekazywały kulę śnieżną (bardzo ostrożnie, aby nie spadła lawina). Przeskakiwały przez zaspy, jechały na bobslejach, slalom też zaliczyły. Nie zabrakło przysiadów, pompek i pajacyków. Energii na wykonanie wszystkich ćwiczeń im nie zabrakło.

• Akcja pt. „Poczytaj mi Mamo”, grupa I Praska

• Nasza akcja pt. „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato” cieszy się dużym powodzeniem w naszej grupie. Kolejna Mama zagościła w naszych progach. I świetnie zainteresowała nasze Maluchy bajkami „na czasie”. Dzieci siedziały i słuchały jak zaczarowane. Bardzo dziękujemy i znów zapraszamy.

• Dzień Babci i Dziadka - gr. II Skwerowa

• Zaprosiliśmy do naszego przedszkola Babcie i Dziadków, by dzieci mogły pokazać, jak bardzo są wdzięczne za opiekę i miłość. Był to wspaniały czas, pełen radości i wzruszeń. Po występie dzieci zaprosiły swoich dziadków na słodki poczestunek oraz wręczyły prezenty. Dziękujemy rodzicom, za zorganizowanie poczestunku :).

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu, gr. I Praska

• Dnia 25.01.2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu naszych kochanych dziadków. Maluszki przedstawiły program artystyczny: śpiewały piosenki, recytowały, przedstawiły inscenizację. Nie zabrakło również tańców w wykonaniu naszych małych artystów. Wzruszeń było co nie miara. Dziadkowie dziękowali naszym panią za pięknie przygotowanie dzieci do występów z okazji ich święta. Po części artystycznej dzieci wręczyły prezenty swoim najbliższym wraz z życzeniami. Następnie odbył się słodki poczęstunek dla zaproszonych gości i ich wnuków przygotowany przez Rodziców.

• Dzień Babci i Dziadka w DPS, gr. I Praska

• Dnia 23.01.20024 r. wyszliśmy do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25 z występem dla pensjonariuszy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ przygotowany przez maluszków bardzo się podobał zarówno Pani Dyrektor jak i pracownikom. Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy Im z tej okazji własnoręcznie wykonaną prace plastyczną wraz z życzeniami. Otrzymaliśmy w zamian słodycze i kolorowanki. Było super, wrażeń było co nie miara.

• Wizyta w szkole - gr. IV

• Dzięki życzliwości Pani Marzeny - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 110, mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze pomieszczenia szkolne, przespacerować się po jej korytarzu, a nawet usiąść w szkolnych ławkach. Wiemy, gdzie jest sala gimnastyczna, świetlica, szatnia i biblioteka. Pani Marzena przygotowała dla nas ciekawe zadanie na tablicy multimedialnej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą prezentację. Dziękujemy także Dyrekcji szkoły za możliwość wejścia na teren budynku.

• Logopedyczny Bałwanek - gr. I Skwerowa

• Kolejne zajęcia z panią Basią były w tematyce, a jakże :), zimowej. Na początku powstał na naszych kartkach śniegowy bałwanek, by wkrótce zawirować ze śnieżynkami w zimowym tańcu. Nasze małe buzie dmuchały delikatnie jak zimowy wiaterek, ale także potrafiły zrobić prawdziwą zamieć śnieżną. Nawet nie wiedzieliśmy, kiedy poćwiczyliśmy nasze oddychanie. Ale tak to już jest, że w zabawie wszystko jest ciekawsze .

• Tajemniczy prezent... - gr. IV