• ZAWSZE W DRODZE ZE SPORTEM. DZIECIAKI NIE BOJĄ SIĘ TRENINGU

WYSTARTOWAŁA II EDYCJA PROJEKTU SPORTOWEGO!

Nasze Przedszkole jest uczestnikiem, a także współorganizatorem projektu sportowego, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Półkole. W ramach projektu przewidziano wiele działań, w których brać będą udział nasze przedszkolaki jak: zajęcia tematyczne, wydarzenia sportowe, spotkania z mistrzami sportu  i wiele innych. Dużym wydarzeniem zwieńczającym projekt będzie I KRAKOWSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW.

Informacje dotyczące realizacji działań projektowych będą zamieszczane w zakładce z nazwą projektu w 3 blokach tematycznych w formie opisu oraz linku do galerii zdjęć.

Bloki w ramach których będziemy realizować projekt SPORT UPRAWIAMY, ZDROWIE WYGRYWAMY oraz przykładowe zagadnienia:

1. WIEMY, CO JEMY (kuchnie świata i kuchnie regionalne, warsztaty kulinarne, zajęcia o zdrowym żywieniu itp.)

2. JESTEŚMY EKO (zajęcia o przyrodzie, segregacja śmieci, zbiórka baterii itp.)

3. POZNAJEMY SPORTY W TEORII I NAŚLADUJEMY OLIMPIJCZYKÓW W PRAKTYCE (poznawanie sylwetek olimpijczyków, omawianie dyscyplin, treningi sportowe, zajęcia w obiektach sportowych, codzienna gimnastyka itp.)

Szczegóły wkrótce :)

• DYŻUR WAKACYJNY

• Szanowni Państwo!

Informujemy, że dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu będzie w miesiącu lipcu 2024 (obydwa budynki - Praska i Skwerowa). W miesiącu sierpniu przedszkole będzie zamknięte.

Po rekrutacji wewnętrznej pozostało 14 wolnych miejsc w budynku przedszkola przy ul. Skwerowej 3, w filii przy ul. Praskiej 52 brak wolnych miejsc. Zapisu dziecka należy dokonać osobiście w sekretariacie przedszkola przy ul. Skwerowej 3, w dniach 2 - 5 kwietnia 2024, przynosząc wypełnione oświadczenie ( w załączeniu).

W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z przedszkoli zamkniętych na dwa miesiące z terenu dzielnicy VIII Dębniki, następnie dzieci z przedszkoli zamkniętych na dwa miesiące na terenie Krakowa, pozostałe dzieci według kolejności zgłoszeń.

oświadczenie_dla_dzieci_spoza_przedszkola_2024.pdf

OŚWIADCZENIA BĘDĄ PRZYJMOWANE

W WYZNACZONYM TERMINIE

W GODZINACH 7:00 - 13:00.

• Spotkanie Wielkanocne- Skwerowa

• Również w przedszkolu pamiętalismy o zwyczajach wielkanocnych. Po występie dzieci z gr. III podzielilismy się jajeczkiem i złozyliśmy sobie życzenia. Zwyczaje przypomnieliśmy sobie róznież podczas posiłków ściśle związanych z okresem Wielkiej Nocy.

• Światowy Dzień Wody - gr. IV

• 22 Marca przypada Światowy Dzień Wody. Wiemy jak ważna dla nas jest słodka woda . Mimo że trzeba oszczędzać jej zasoby to należy pić wodę by dobrze nawodnić organizm abyśmy byli zdrowi. Dlatego o zdrowie dbamy, wodę pijemy.

• Powitanie wiosny na sportowo - gr. IV

• Dzieci z naszej grupy powitały Wiosnę na sportowo, biegły slalomem pomiędzy kwiatkami, jak żabki skakały przez obręcze. Aby na naszej rabatce zrobiło się jeszcze bardziej wiosennie sadziły kolorowe bratki. Ponieważ ruch to zdrowie to i praca z grabkami nam nie była straszna - otoczenie rabatki zostało pięknie wygrabione. Witaj Wiosno.

• Występ świąteczny w żłobku - gr. II Skwerowa

• Wybraliśmy się z wizytą do pobliskiego żłobka przy ul. Słomianej. Odwiedziliśmy młodszych kolegów i koleżanki, dla niektórych znas byly to odwiedziny w "starych kątach" :). Zaprezentowaliśmy świąteczny występ oraz złożyliśmy życzenia dzieciom oraz wszystkim pracownikom żłobka. Wesołego Alleluja!

• Wokół jajka - gr. I Skwerowa

• Zbliżają się święta, zatem to dobry czas, aby poczynić bliższą znajomość z jajkiem:). W poznawaniu jego najważniejszych tajemnic pomógł nam Jacuś - maskotkowe jajeczko. Razem z nim poznawaliśmy budowę jajka i różnice w wyglądzie między jajkiem surowym i ugotowanym.Liczyliśmy jajka z kurką w rytmicznej wyliczance, ustalaliśmy ich wielkość, szukaliśmy właściwej połowy w zabawkowych jajeczkach, kreśliliśmy po śladzie jajkowy kształt i kolorowaliśmy jego żółte serduszko. Bo czy jajko jest duże czy małe to na pewno doskonałe:) I już czeka na nas, aby wystroić go w pisankowe kolory i wzory w sam raz na wielkanocny stół. Smacznego Jajka!

• Moje Hobby - Pani Natalia

• W ramach projektu edukacyjnego Moje Hobby odwiedziła nas Pani Natalia z grupy II by opowiedzieć o łączeniu swoich dwóch pasji biegania i podróżowania. Pokazała nam swój strój do biegania, emblematy z zawodów oraz zdobyte medale. Zaprezentowała nam również podstawową rozgrzewkę przed biegiem oraz sposoby na radzenie sobie z bólem po takim treningu. Dziękujemy bardzo za spotkanie i mile spędzony czas.

• Powitanie wiosny- Skwerowa

• 21 marca w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku. Towarzyszyła nam delegacja z Rady Dzielnicy. Pożegnaliśmy Marzannę i z wielką radością, jak przystało na olimpijskie przedszkole, na sportowo powitaliśmy wiosnę. Pani Madzia przygotowała dla nas rozgrzewkę by później pozwolić na pokonanie toru przeszkód- czyli najwspanialszą zabawę. :)

• Mam Talent - gr. V

• W ramach naszego projektu zaprosiliśmy dzieci i ich Rodziców do udziału w show „Mam Talent”. Zespoły przed szerszą publicznością zaprezentowały swoje rewelacyjne talenty jak np. capoeira w wykonaniu Helenki i taty, szachy – Halszka z bratem Kazikiem, origami- Gabryś i pan Szymon, taniec ludowy- Natalka ze wsparciem taty, śpiew Marysi przy akompaniamencie mamy oraz Natalka ze swoim ślicznym głosem śpiewająca piosenkę „Witajcie w naszej bajce!”.

Wszystkim uczestnikom naszego spotkania baaardzo gratulujemy :)

• Występ Wielkanocny w DPS- gr. III

• Średniaki wystąpiły przed pensjonariuszami pobliskiego DPS. Inscenizując wiersze, tańcząc i śpiewając przybliżyły zwyczaje Świąt Wielkiejnocy. Wręczyły też upominki, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.