Aktualności

          • Czuciaki z Krainy Emocji - gr. V

          • Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 67 im „Polskich Olimpijczyków” w Krakowie poznały już ostatniego z rodziny Czuciaków - Empatka. Tym samym zakończyliśmy tegoroczną przygodę z poznawaniem i nauką rozumienia przeżywanych emocji.

          • Spotkanie z Panią z biblioteki, gr. I Praska

          • 12 czerwca po raz ostatni w tym roku przedszkolnym odwiedziła nas Pani Ewa z biblioteki. Tym razem przeczytała nam książkę pt. „Wielka księga supermocy”, czyli jak odkrywać wyjątkowe umiejętności dzieci (i nie tylko). Książka wspiera rozwój emocjonalny dzieci, pomaga odkryć talenty i buduje poczucie własnej wartości. Maluchy były bardzo zainteresowane, na koniec powiedziały pani, że ma talent do czytania a po zajęciach wymyślały jakie mają supermoce i talenty.

          • Spotkanie z pielęgniarką, gr. I Praska

          • 11 czerwca odwiedziła nas w przedszkolu Pani pielęgniarka. Na początek pokazała nam jakie ubrania noszą teraz pielęgniarki, następnie opowiedziała o swojej pracy, czym się zajmuje i jakie zadania ma do wykonania w szpitalu. Pokazała nam jak zakłada się kroplówkę na naszym misiu. Założyła kolorowy bandaż gipsowy i plasterki. A na koniec wręczyła dzieciom strzykawki do zabawy w przedszkolu.

          • Spotkanie z Panią psycholog, gr. I Praska

          • Na kolejnym spotkaniu z Panią Kasią z cyklu „Uczucia Gucia” rozmawialiśmy o skupieniu. Tym razem dzięki sprzyjającej pogodzie zajęcia mogły odbyć się w ogrodzie przedszkolnym. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Gucio nie może się skupić” i wytłumaczyliśmy sobie na przykładach kiedy taka sytuacja może się zdarzyć, co nam przeszkadza w skupieniu się na zajęciach ?. Na koniec dzieci tradycyjnie ozdabiały grzywę, kopytka i ogon, tym razem farbą o kolorze miętowym, bo każdy kolor według Gucia ma znaczenie J

          • Wycieczka, gr. I Praska

          • W dniu 8 czerwca Maluchy wyjechały na całodzienna wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Zwierzyniec Kopytkowo” w Izdebniku. Na początek posłuchaliśmy pszczelich opowieści i oglądnęliśmy ul od środka, potem zobaczyliśmy jak w specjalnej maszynie robi się miód i spróbowaliśmy go. Następnie zwiedziliśmy mini Zoo i samodzielnie nakarmiliśmy zwierzęta, na koniec mogliśmy swobodnie pobawić się na placu zabaw, w suchym basenie z piłkami i wsiąść na traktor. Ciężko było wracać z tak cudownego miejsca do Krakowa…

          • Wyprawa po leśne skarby - wycieczka do lasu Polanowice-Goszcza w Nadleśnictwie Miechów - gr. III

          • Choć pogoda była niepewna, nic nie stanęło nam na przeszkodzie, aby zafundować sobie prawdziwą leśną wyprawę. Rozpoczęliśmy ją na leśnej polanie spotkaniem z opiekunem lasu czyli leśnikiem, który opowiedział nam o swojej pracy, a także w bezpieczny sposób przygotował dla nas ognisko. Kiełbaski upieczone w polowych warunkach smakowały wybornie. Posileni i zachęceni leśnymi opowieściami postanowilismy udac się na "ciut" survivalową wędrówkę leśnymi, błotnistymi :) traktami. Prowadziła nas ścieżka "Zostań pomocnikiem leśnika", podczas której za pomocą mapy szukaliśmy leśnych skarbów, mniej lub bardziej ukrytych przed naszym wzrokiem, a także wykonywaliśmy zadania z zeszytu edukacyjnego mającego na celu przybliżyć nam tajemnice lasu. I choć przeszliśmy tylko jej niewielką część, dostarczyła nam ona mnóstwa wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia o leśnym środowisku - w praktyce, w terenie, na żywo. Nie zapomnieliśmy także o rekreacji wśród leśnych odgłosów, zapachów i zdrowego powietrza. Trochę umorusani i ubłoceni w leśnych zakamarkach  (co dla niektórych okazało się nad wyraz przyjemne:)) postanowiliśmy, że jeszcze wrócimy na inne leśne ścieżki. Odznaka pomocnika leśnika wciąż niezdobyta czeka, aby podjąć leśne wyzwania. Zatem leśni śmiałkowie - do dzieła!

             

            Jak zdobyć odznakę? Nic prostszego. Weź udział w projekcie "Pomocnik Leśnika". Rodzinna zabawa dla małych i dużych :)

            Informacje o projekcie - Pomocnik leśnika - informacje na stronie https://www.pomocniklesnika.pl/

            Projekt „Zostań pomocnikiem leśnika  ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą pracą leśnika, pomoc w zrozumieniu zagadnień związanych z gospodarką leśną oraz przybliżenie tajemnic lasu.

            Leśnicy zapraszają rodziny i młodzież szkolną z opiekunami na  wędrówkę po lesie z zeszytem edukacyjnym. Rozwiązanie kolejnych zadań może umożliwić zdobycie  odznaki „Pomocnik Leśnika”

            Projekt przygotowano na terenie trzech nadleśnictw położonych w sąsiedztwie Krakowa: Nadleśnictwo Krzeszowice, Miechów i Niepołomice, kierując tym samym projekt do mieszkańców wielkiego miasta, dla których wycieczka do lasu to weekendowy  sposób na relaks i odpoczynek. Bardzo często w wyprawach do lasu biorą udział dzieci w wieku 6-9 lat. Dla nich właśnie przygotowane zostały zeszyty z zadaniami. Dla rodziców i opiekunów dostępny jest zeszyt z rozwiązaniami i rozszerzeniem tematów , których dotyczą zadania. Ścieżki są oznakowane w terenie palikami punktów przystankowych i kierunkowskazami.

            Wycieczki do lasu  są szansą na zdobycie odznaki „Pomocnik Leśnika” oraz ciekawych nagród, które będą wręczane na stanowiskach edukacyjnych w czasie trwania imprez okolicznościowych w Nadleśnictwach RDLP w Krakowie.

          • "Mydło wszystko umyje" - Letnia recepta na zdrowie - projekt edukacyjny "W zdrowym ciele zdrowy duch" - gr. III

          • Lato tuż tuż, zatem to najlepszy czas, aby porozmawiać o kolejnej recepcie na zdrowie, która wśród letnich aktywności i gorących dni nabiera szczególnego znaczenia.  Higiena osobista - tak naturalna w obecnych czasach, a zarazem stanowiąca absolutny fundament w profilaktyce zdrowotnej.  A ponieważ 14 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Kąpieli to zagadnienia higieny w sam raz się w niego wpisują. Na początku (jak zwykle) odszukaliśmy interesujący nas temat na naszej projektowej tablicy, odśpiewaliśmy piosenkowe motto projektu oraz "zapoznaliśmy się z ulotką" czyli materiałami z programu Rok z higieną Velvet. Przypomnieliśmy sobie znane nam dobrze praktyki higieny w toalecie, a także rąk, ciała, jamy ustnej, włosów i uszu poprzez segregację "łazienkowych" przedmiotów i przypisywanie ich do odpowiedniej kategorii, układanie tematycznego obrazka z rozsypanych części oraz tworzenie "higienicznej" historyjki obrazkowej. Nie zabrakło też praktycznych działań w "higienie" naszych przedszkolnych lal. Wypucowane, czyściutkie i pachnące wprost tryskały zdrowiem :). Jeszcze tylko ostatnia recepta trafiła do nas z wszelkimi potrzebnymi zaleceniami do realizacji, a potem sami udaliśmy się do naszej przedszkolnej łazienki umyć nasze ręce. Porządnie - jak należy :)

          • PRZEDSTAWIENIE "FRANKLIN MÓWI PRZEPRASZAM"- GR I, II (Skwerowa)

          • Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Czas pożegnać się również z paniami studentkami, które dwa razy w każdym miesiącu gościły w naszym przedszkolu. Na zakończenie dzieci z gr I i II obejrzały teatrzyk o dobrze nam znanym żółwiu Franklinie i jego przyjaciołach.

          • Zawsze w drodze ze sportem. Dzieciaki nie boją się treningu.- gr. IV i V

          • W dniu 12 czerwca starszaki wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej kończącej projekt interdyscyplinarny. Po wprowadzeniu flag, wysłuchaniu hymnu olimpijskiego przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych- skok w dal, triathlonie, rzutem oszczepem, biegiem z przeszkodami. Było malowanie twarzy, just dance i zabawy na interaktywnym dywanie. Na zakończenie odbyła się sztafeta dla pokoju. Z dumą ogłaszamy, iż pierwsze dwa miejsca na podium zajęły grupy z naszego przedszkola, jak przystało na starszaków z patronatem Polskich Olimpijczyków.

          • Wycieczka gr. IV i V

          • W dniu 11 czerwca starszaki wybrały się na wycieczkę do Inwałdu. W Kucykowie miały okazje zapoznać się z różnymi zwierzętami, niektóre z nich nawet nakarmić. Pograć w piłkę na boisku. Dla nabycia siły zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska i popiły ciepłą herbatą malinową. Energię wykorzystały podczas zabaw w małpim gaju.

          • Czytający tata po angielsku- gr. V

          • W ramach poobiedniego odpoczynku już po raz ostatni odwiedził nas tata Raisy.  Przeczytał nam dwie książeczki, ta o zwierzętach podobała się najbardziej. Bardzo dziękujemy za przybliżenie swojego ojczystego języka i za wspólne, ciekawe spędzenie czasu.

          • Wycieczka do lasu - II grupa, Praska

          • 11.06.staarszaki uczestniczyły w wycieczce przyrodniczo-edukacyjnej do lasu w Goszczy na terenie Nadleśnictwa Miechów. Podczas spotkania z leśnikiem dzieci miały okazję poznać specyfikę jego pracy, dowiedzieć się, jak dba się o las oraz jakie zadania wykonują pracownicy służby leśnej. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści o mieszkańcach lasu, ochronie przyrody i zasadach bezpiecznego zachowania w środowisku naturalnym. Następnie odbył się spacer przyrodniczy, podczas którego dzieci obserwowały rośliny i zwierzęta oraz poznawały tajemnice leśnego ekosystemu. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki poprzez bezpośrednie doświadczenie i odkrywanie przyrody wszystkimi zmysłami. Dużą atrakcją było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło również gier, zabaw ruchowych oraz integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. Wyjazd był wartościową lekcją przyrody, a jednocześnie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły pełne wrażeń, nowych wiadomości i pięknych wspomnień.

          • Ostatni trening na Tauron Arenie- gr. V

          • Starszaki w miniony wtorek już po raz ostatni uczestniczyły w treningu w ramach projektu Akademia przedszkolaka. Pani trener przygotowała dla przedszkolaków zajęcia z piłki ręcznej. Bardzo dziękujemy za cały rok ćwiczeń i mamy nadzieję, że duch sportowy nigdy w nas nie wygaśnie.

          • Piknik Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym I i II gr, Praska

          • W naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny, który zgromadził dzieci, rodziców oraz pracowników placówki. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez dzieci. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, a następnie zachwycili publiczność pokazem tańca. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i wywołały wiele wzruszeń oraz uśmiechów.

            Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki oraz słodka wata cukrowa. Nie zabrakło także pysznych kiełbasek z grilla, które umilały wspólne rodzinne spotkanie.Ogromną atrakcją była wizyta strażaków, którzy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wyposażenie strażackie oraz poznać zasady bezpieczeństwa.

            Niezapomnianym przeżyciem okazał się również przejazd zabytkowym samochodem Land Rover z 1962 roku, który wzbudził zainteresowanie zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników pikniku.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Państwa wsparciu był to dzień pełen uśmiechu, zabawy.

          • Smoczy detektywi cz. III - Gr. III

          • W ramach projektu ,, W Królewskim mieście Krakowie" dzieci z grupy III wraz z rodzinami wyruszają w każdy weekend na poszukiwanie krakowskich smoków. Tym razem tego wyzwania podjęli się Franio, Kazik, Julek i Oliwier.

    • Kontakty

      • Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie
      • ul. Skwerowa 12 265 56 72 lub 660 637 305
        ul. Praska 12 266 08 67
      • Budynek Główny
        ul. Skwerowa 3
        30-317 Kraków

        II lokalizacja
        ul. Praska 52
        30-322 Kraków
        Poland
    • Logowanie