Dnia 15 czerwca Pani Magda przeprowadziła w naszej grupie aerobik. świetnie się bawiliśmy przy muzyce ćwicząc.
Aktualności
Aerobik, gr. I Praska
Czuciaki z Krainy Emocji - gr. V
Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 67 im „Polskich Olimpijczyków” w Krakowie poznały już ostatniego z rodziny Czuciaków - Empatka. Tym samym zakończyliśmy tegoroczną przygodę z poznawaniem i nauką rozumienia przeżywanych emocji.
Spotkanie z Panią z biblioteki, gr. I Praska
12 czerwca po raz ostatni w tym roku przedszkolnym odwiedziła nas Pani Ewa z biblioteki. Tym razem przeczytała nam książkę pt. „Wielka księga supermocy”, czyli jak odkrywać wyjątkowe umiejętności dzieci (i nie tylko). Książka wspiera rozwój emocjonalny dzieci, pomaga odkryć talenty i buduje poczucie własnej wartości. Maluchy były bardzo zainteresowane, na koniec powiedziały pani, że ma talent do czytania a po zajęciach wymyślały jakie mają supermoce i talenty.
Spotkanie z pielęgniarką, gr. I Praska
11 czerwca odwiedziła nas w przedszkolu Pani pielęgniarka. Na początek pokazała nam jakie ubrania noszą teraz pielęgniarki, następnie opowiedziała o swojej pracy, czym się zajmuje i jakie zadania ma do wykonania w szpitalu. Pokazała nam jak zakłada się kroplówkę na naszym misiu. Założyła kolorowy bandaż gipsowy i plasterki. A na koniec wręczyła dzieciom strzykawki do zabawy w przedszkolu.
4
Spotkanie z Panią psycholog, gr. I Praska
Na kolejnym spotkaniu z Panią Kasią z cyklu „Uczucia Gucia” rozmawialiśmy o skupieniu. Tym razem dzięki sprzyjającej pogodzie zajęcia mogły odbyć się w ogrodzie przedszkolnym. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Gucio nie może się skupić” i wytłumaczyliśmy sobie na przykładach kiedy taka sytuacja może się zdarzyć, co nam przeszkadza w skupieniu się na zajęciach ?. Na koniec dzieci tradycyjnie ozdabiały grzywę, kopytka i ogon, tym razem farbą o kolorze miętowym, bo każdy kolor według Gucia ma znaczenie J
Wycieczka, gr. I Praska
W dniu 8 czerwca Maluchy wyjechały na całodzienna wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Zwierzyniec Kopytkowo” w Izdebniku. Na początek posłuchaliśmy pszczelich opowieści i oglądnęliśmy ul od środka, potem zobaczyliśmy jak w specjalnej maszynie robi się miód i spróbowaliśmy go. Następnie zwiedziliśmy mini Zoo i samodzielnie nakarmiliśmy zwierzęta, na koniec mogliśmy swobodnie pobawić się na placu zabaw, w suchym basenie z piłkami i wsiąść na traktor. Ciężko było wracać z tak cudownego miejsca do Krakowa…
11
Dzień Dziecka, gr. I Praska
KONCERT YAMAHA - STREET DANCE - Skwerowa
- 6
WYCIECZKA- ZWIERZYNIEC KOPYTKOWO - gr. I i II Skwerowa
- 311
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU
Wyprawa po leśne skarby - wycieczka do lasu Polanowice-Goszcza w Nadleśnictwie Miechów - gr. III
Choć pogoda była niepewna, nic nie stanęło nam na przeszkodzie, aby zafundować sobie prawdziwą leśną wyprawę. Rozpoczęliśmy ją na leśnej polanie spotkaniem z opiekunem lasu czyli leśnikiem, który opowiedział nam o swojej pracy, a także w bezpieczny sposób przygotował dla nas ognisko. Kiełbaski upieczone w polowych warunkach smakowały wybornie. Posileni i zachęceni leśnymi opowieściami postanowilismy udac się na "ciut" survivalową wędrówkę leśnymi, błotnistymi :) traktami. Prowadziła nas ścieżka "Zostań pomocnikiem leśnika", podczas której za pomocą mapy szukaliśmy leśnych skarbów, mniej lub bardziej ukrytych przed naszym wzrokiem, a także wykonywaliśmy zadania z zeszytu edukacyjnego mającego na celu przybliżyć nam tajemnice lasu. I choć przeszliśmy tylko jej niewielką część, dostarczyła nam ona mnóstwa wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia o leśnym środowisku - w praktyce, w terenie, na żywo. Nie zapomnieliśmy także o rekreacji wśród leśnych odgłosów, zapachów i zdrowego powietrza. Trochę umorusani i ubłoceni w leśnych zakamarkach (co dla niektórych okazało się nad wyraz przyjemne:)) postanowiliśmy, że jeszcze wrócimy na inne leśne ścieżki. Odznaka pomocnika leśnika wciąż niezdobyta czeka, aby podjąć leśne wyzwania. Zatem leśni śmiałkowie - do dzieła!
Jak zdobyć odznakę? Nic prostszego. Weź udział w projekcie "Pomocnik Leśnika". Rodzinna zabawa dla małych i dużych :)
Informacje o projekcie - Pomocnik leśnika - informacje na stronie https://www.pomocniklesnika.pl/
Projekt „Zostań pomocnikiem leśnika ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą pracą leśnika, pomoc w zrozumieniu zagadnień związanych z gospodarką leśną oraz przybliżenie tajemnic lasu.
Leśnicy zapraszają rodziny i młodzież szkolną z opiekunami na wędrówkę po lesie z zeszytem edukacyjnym. Rozwiązanie kolejnych zadań może umożliwić zdobycie odznaki „Pomocnik Leśnika”
Projekt przygotowano na terenie trzech nadleśnictw położonych w sąsiedztwie Krakowa: Nadleśnictwo Krzeszowice, Miechów i Niepołomice, kierując tym samym projekt do mieszkańców wielkiego miasta, dla których wycieczka do lasu to weekendowy sposób na relaks i odpoczynek. Bardzo często w wyprawach do lasu biorą udział dzieci w wieku 6-9 lat. Dla nich właśnie przygotowane zostały zeszyty z zadaniami. Dla rodziców i opiekunów dostępny jest zeszyt z rozwiązaniami i rozszerzeniem tematów , których dotyczą zadania. Ścieżki są oznakowane w terenie palikami punktów przystankowych i kierunkowskazami.
Wycieczki do lasu są szansą na zdobycie odznaki „Pomocnik Leśnika” oraz ciekawych nagród, które będą wręczane na stanowiskach edukacyjnych w czasie trwania imprez okolicznościowych w Nadleśnictwach RDLP w Krakowie.
6
"Mydło wszystko umyje" - Letnia recepta na zdrowie - projekt edukacyjny "W zdrowym ciele zdrowy duch" - gr. III
Lato tuż tuż, zatem to najlepszy czas, aby porozmawiać o kolejnej recepcie na zdrowie, która wśród letnich aktywności i gorących dni nabiera szczególnego znaczenia. Higiena osobista - tak naturalna w obecnych czasach, a zarazem stanowiąca absolutny fundament w profilaktyce zdrowotnej. A ponieważ 14 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Kąpieli to zagadnienia higieny w sam raz się w niego wpisują. Na początku (jak zwykle) odszukaliśmy interesujący nas temat na naszej projektowej tablicy, odśpiewaliśmy piosenkowe motto projektu oraz "zapoznaliśmy się z ulotką" czyli materiałami z programu Rok z higieną Velvet. Przypomnieliśmy sobie znane nam dobrze praktyki higieny w toalecie, a także rąk, ciała, jamy ustnej, włosów i uszu poprzez segregację "łazienkowych" przedmiotów i przypisywanie ich do odpowiedniej kategorii, układanie tematycznego obrazka z rozsypanych części oraz tworzenie "higienicznej" historyjki obrazkowej. Nie zabrakło też praktycznych działań w "higienie" naszych przedszkolnych lal. Wypucowane, czyściutkie i pachnące wprost tryskały zdrowiem :). Jeszcze tylko ostatnia recepta trafiła do nas z wszelkimi potrzebnymi zaleceniami do realizacji, a potem sami udaliśmy się do naszej przedszkolnej łazienki umyć nasze ręce. Porządnie - jak należy :)
4
PRZEDSTAWIENIE "FRANKLIN MÓWI PRZEPRASZAM"- GR I, II (Skwerowa)
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Czas pożegnać się również z paniami studentkami, które dwa razy w każdym miesiącu gościły w naszym przedszkolu. Na zakończenie dzieci z gr I i II obejrzały teatrzyk o dobrze nam znanym żółwiu Franklinie i jego przyjaciołach.
Zawsze w drodze ze sportem. Dzieciaki nie boją się treningu.- gr. IV i V
W dniu 12 czerwca starszaki wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej kończącej projekt interdyscyplinarny. Po wprowadzeniu flag, wysłuchaniu hymnu olimpijskiego przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych- skok w dal, triathlonie, rzutem oszczepem, biegiem z przeszkodami. Było malowanie twarzy, just dance i zabawy na interaktywnym dywanie. Na zakończenie odbyła się sztafeta dla pokoju. Z dumą ogłaszamy, iż pierwsze dwa miejsca na podium zajęły grupy z naszego przedszkola, jak przystało na starszaków z patronatem Polskich Olimpijczyków.
Wycieczka gr. IV i V
W dniu 11 czerwca starszaki wybrały się na wycieczkę do Inwałdu. W Kucykowie miały okazje zapoznać się z różnymi zwierzętami, niektóre z nich nawet nakarmić. Pograć w piłkę na boisku. Dla nabycia siły zjadły pyszną kiełbaskę z ogniska i popiły ciepłą herbatą malinową. Energię wykorzystały podczas zabaw w małpim gaju.
1
Czytający tata po angielsku- gr. V
W ramach poobiedniego odpoczynku już po raz ostatni odwiedził nas tata Raisy. Przeczytał nam dwie książeczki, ta o zwierzętach podobała się najbardziej. Bardzo dziękujemy za przybliżenie swojego ojczystego języka i za wspólne, ciekawe spędzenie czasu.
3
Wycieczka do lasu - II grupa, Praska
11.06.staarszaki uczestniczyły w wycieczce przyrodniczo-edukacyjnej do lasu w Goszczy na terenie Nadleśnictwa Miechów. Podczas spotkania z leśnikiem dzieci miały okazję poznać specyfikę jego pracy, dowiedzieć się, jak dba się o las oraz jakie zadania wykonują pracownicy służby leśnej. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści o mieszkańcach lasu, ochronie przyrody i zasadach bezpiecznego zachowania w środowisku naturalnym. Następnie odbył się spacer przyrodniczy, podczas którego dzieci obserwowały rośliny i zwierzęta oraz poznawały tajemnice leśnego ekosystemu. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki poprzez bezpośrednie doświadczenie i odkrywanie przyrody wszystkimi zmysłami. Dużą atrakcją było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło również gier, zabaw ruchowych oraz integracyjnych, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. Wyjazd był wartościową lekcją przyrody, a jednocześnie doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci wróciły pełne wrażeń, nowych wiadomości i pięknych wspomnień.
11
Ostatni trening na Tauron Arenie- gr. V
Starszaki w miniony wtorek już po raz ostatni uczestniczyły w treningu w ramach projektu Akademia przedszkolaka. Pani trener przygotowała dla przedszkolaków zajęcia z piłki ręcznej. Bardzo dziękujemy za cały rok ćwiczeń i mamy nadzieję, że duch sportowy nigdy w nas nie wygaśnie.
5
Piknik Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym I i II gr, Praska
W naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny, który zgromadził dzieci, rodziców oraz pracowników placówki. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez dzieci. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności, a następnie zachwycili publiczność pokazem tańca. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i wywołały wiele wzruszeń oraz uśmiechów.
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki oraz słodka wata cukrowa. Nie zabrakło także pysznych kiełbasek z grilla, które umilały wspólne rodzinne spotkanie.Ogromną atrakcją była wizyta strażaków, którzy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wyposażenie strażackie oraz poznać zasady bezpieczeństwa.
Niezapomnianym przeżyciem okazał się również przejazd zabytkowym samochodem Land Rover z 1962 roku, który wzbudził zainteresowanie zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników pikniku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki Państwa wsparciu był to dzień pełen uśmiechu, zabawy.
15
Smoczy detektywi cz. III - Gr. III
W ramach projektu ,, W Królewskim mieście Krakowie" dzieci z grupy III wraz z rodzinami wyruszają w każdy weekend na poszukiwanie krakowskich smoków. Tym razem tego wyzwania podjęli się Franio, Kazik, Julek i Oliwier.
Archiwum Aktualności