Aktualności

          • Maluszki uczą się współpracy - gr. I Skwerowa

          • Każda okazja jest dobra, by uczyć się współpracy. Okazuje się, że zajęcia gimnastyki korekcyjnej także. Zabawy ruchowe z liną nauczyły nas, że każdy w grupie jest ważny i potrzebny. Jesteśmy przekonani, że współpraca się opłaca. Bardzo dziękujemy Pani Madzi, że zechciała z nami poćwiczyć na powietrzu i wśród zieleni.

          • Smoczy detektywi cz. II - Gr. III

          • W ramach projektu ,, W Królewskim mieście Krakowie" dzieci z grupy III wraz z rodzinami wyruszają w każdy weekend na poszukiwanie krakowskich smoków. Tym razem tego wyzwania podjęli się Antek, Solomiia, Tymek, Weronika, Ania, Julia i Marysia . 

          • Kuchnia azjatycka - Skwerowa

          • Kolejna kulinarna podróż - tym razem do krajów azjatyckich. Na śniadanie Congee, czyli owsianka chińska na mleku oraz pasta z sera białego i łososia. Na obiad zupa tajska z kurczakiem i makaronem ryżowym, sajgonki z mięsem i domowym sosem tao-tao, surówka z kapusty białej z marchewką w stylu azjatyckim. Na podwieczorek deser ryżowo-kokosowy z mango. Było egzotycznie i bardzo pysznie!

          • Maluszki segregują śmieci - gr. I Skwerowa

          • Najważniejsze, aby uczyć się przez działanie. Maluszki o segregacji śmieci wiedzą już naprawdę sporo. Po zajęciach ekologicznych jeszcze bardziej dbają, aby śmieci trafiały do właściwych pojemników. Dodatkowo Ida wybrała się w teren i sprzątała swoją najbliższą okolicę. A to wszystko po to, by nasza Planeta Ziemia nie była smutna. Dziękujemy za zaangażowanie.

          • “Chwila radości w szybkiej codzienności” - spotkanie z mamą Ani - gr. I Skwerowa

          • Mama Ani przeniosła się z nami do czasów swojego dzieciństwa i przyniosła do przedszkola pamiątkę rodzinną - książkę o Kreciku. Bohater przypadł maluszkom do gustu. Dzięki uprzejmości Pani Moniki, książka została z nami na dłużej, abyśmy mogli się dowiedzieć, jak skończy się miejska przygoda Krecika.

          • Joga w ogrodzie - gr. V

          • W tygodniu z książką wybraliśmy się z nieco inną niż zazwyczaj wizytą do Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej. Tym razem Pani bibliotekarka oprócz pokazu książki „Joga dla dzieci” zaprezentowała nam ćwiczenia uczące skupienia się na swoim ciele, regulacji oddechu, uważności podczas wykonywanych wybranych pozycjach relaksacyjnych. Jest to bardzo ważne w poszukiwaniu sposobów na wyciszanie emocji. Dziękujemy za tę lekcję.

          • Uważność żabki cz. II - Obserwacja i skupienie - gr. III

          • Kolejna przygoda z żabką pokazała nam, co to obserwacja i skupienie. Klucz do skutecznego działania. Choć nasze ciało chciało od razu wykonywać proponowane zadania, to okazało się, że ... STOP - chwila zatrzymania i uwagi przyniosła lepsze efekty niż natychmiastowe reagowanie. Przekonaliśmy się o tym, w ćwiczeniach na spostrzegawczość, żabkowych skokach i bezruchu, które pobudzały i hamowały nas naprzemiennie. A potem przyszedł czas na wykonanie żabki, które pięknie skupiło naszą uwagę, szczególnie podczas wycinania nożyczkami. Bo czasem, tak oczywiste rzeczy przynoszą najlepsze korzyści. Na końcu, aby lepiej poznać zwyczaje naszej żabki,  zapoznaliśmy się z krótkim filmem, który pokazał nam, że są faktycznie mistrzami kamuflażu, obserwacji, i koncentracji, a w efekcie skutecznego działania. 

          • Zajęcia z olimpijczykiem Grzegorzem Sudołem - gr. IV i V

          • W ramach realizacji projektu "Zawsze w drodze ze sportem" - grupa IV i V wzięła udział w sportowych zajęciach przeprowadzonych przez Mistrza Sportu - olimpijczyka Grzegorza Sudoła. Dziękujemy za poświęcony czas i sportową inspirację.

          • Dzień dobrych uczynków - gr. III

          • Dobre uczynki mają niezwykłą moc w kształtowaniu naszych relacji z innymi, ale też pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego 19 maja w Dniu Dobrych Uczynków postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co możemy zrobić dobrego dla innych. Na początku z książkową grupą przedszkolaków dowiedzieliśmy się, jak dobrze jest sobie wzajemnie pomagać, a potem każdy z nas otrzymał jedną z propozycji dobrego uczynku do spełnienia. Bo dobro należy praktykować od najmłodszych lat, a z pewnością wróci :)

          • Poznajemy zawód logopedy, gr. I Praska

          • Dnia14.05.2026r. uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych z panią Basią. Poznaliśmy zawód logopedy, który związany jest z naszym projektem " Wyrażam emocje - poznajemy zawody naszych rodziców, najbliższych".  Wiemy już czym zajmuje się logopeda i jakie przedmioty używa w swojej pracy, oraz jak bardzo potrzebny jest on w prawidłowym funkcjonowaniu naszej mowy. 

          • Wycieczka na Wawel- gr. V

          • Starszaki po raz kolejny uczestniczyły w lekcji muzealnej. Tym razem poznały Wawelski świat zwierząt i roslin. Nasza przewodniczka, pani Karolina ciekawie opowiadając oprowadziła przedszkolaki po ogrodach. Zwiedziliśmy również komnaty, gdzie na arrasach poznawać zwierzęta.

          • Projekt Akademia przedszkolaka - gr. V

          • W co drugi wtorek starszaki uczestniczą w zajęciach sportowych na małej hali Tauron Areny. Tym razem pani trener przygfotowała dla przedszkolaków trening z piłki ręcznej.

          • Hawaje - gr. V

          • Podczas zajęć rytmiczno- tanecznych pani Kinga zabrała przedszkolaki na Hawaje. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat tego pięknego miejsca. Poznały Humbaki, żółwie Honu i oczywiście taniec Hula. Jego odtańczenie było uwieńczeniem spotkania.

            W kolejnym tygodniu wybieramy się do Francji.

    • Kontakty

      • Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie
      • ul. Skwerowa 12 265 56 72 lub 660 637 305
        ul. Praska 12 266 08 67
      • Budynek Główny
        ul. Skwerowa 3
        30-317 Kraków

        II lokalizacja
        ul. Praska 52
        30-322 Kraków
        Poland
    • Logowanie