Aktualności
Nasza pierwsza choinka - gr. I Skwerowa
- 7
Mini pizza - tutoring rówieśniczy - gr. I i III
Dzieci z grupy I i III miały kolejną okazję, by doświadczyć jak ważna jest współpraca. Na zajęciach kulinarnych przygotowywały małe pizzerinki - komponowały ulubione dodatki, a co najważniejsze wspólnie degustowały przygotowane przez siebie smakołyki. Było pysznie!
12
Kino za baterie - gr. V
Starszaki w ramach akcji Kino za baterie miały możliwość wyjazdu do Cinema City. Seans filmowy Święta z Astrid Lindgren wprowadził w przedszkolaki w nastrój nadchodzących świąt.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - gr. I Skwerowa
We wtorek 9.grudnia 2025, dzieci z grupy I miały swoje wielkie wydarzenie. Poza spotkaniem z rodzicami z okazji świąt, odbyło się w tym dniu PASOWANIE! Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną podczas której Pani Dyrektor pasowała każdego Maluszka na Przedszkolaka. Cóż to były za emocje! Po uroczystości, wszyscy mogli odpocząć na prawdziwej uczcie zorganizowanej przez rodziców. Za organizację poczęstunku serdecznie dziękujemy.
9
Zajęcia sportowe - gr. V
Starszaki w ramach projektu Akademia przedszkolaka po raz kolejny wzięły udział w zajęciach sportowych na terenie Tauron Areny. Tym razem, pani trener przygotowała dla dzieci makarony. Okazuje się, że można je wykorzystać nie tylko podczas nauki pływania.
PODARUJ MISIA - podsumowanie akcji
W ramach akcji, Fundacja Mam Marzenie oddział w Krakowie otrzymała 33 maskotki - w tym aż 27 misiów. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę maskotek. Misie trafią do dzieci w ramach prezentów świątecznych i noworocznych.
Spotkanie ze św. Mikołajem - gr. II Skwerowa
- 1
Świąteczne spotkanie - gr. II Skwerowa
- 5
Warsztaty świąteczne - gr. III
Spotkanie z Mikołajem - gr. V
- 4
Spotkanie z Mikołajem - gr. I Skwerowa
- 11
Konkurs recytatorski - I , II grupa Praska oraz II grupa ze Skwerowej
9 grudnia przedszkolaki z Praskiej i Skwerowej wzięły udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 110 w Krakowie. Celem wydarzenia było rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, zachęcanie do obcowania z poezją. Uczestnicy zaprezentowali wiersze ks. Twardowskiego. Każde dziecko wystąpiło z ogromnym zaangażowaniem a publiczność nagradzała występy gromkimi brawami.
Po burzliwych i długich naradach jury wyłoniło laureatów:
I miejsce – Kazimierz – I grupa z Praskiej
II miejsce – Oliwia - II grupa ze Skwerowej
Wyróżnienia – Magdalena i Magdalena K z II grupy z Praskiej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
8
Spotkanie z Mikołajem - gr. I Praska
Dnia 5.12.2025 r odwiedził nasze przedszkolaki Mikołaj. Od samego rana czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Przedstawiliśmy krótki program artystyczny, po nim nastąpiła rozmowa z Mikołajemktóry obdarował wszystkie dzieci prezentami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Obiecaliśmy iż na drugi rokczekamy na niego z wielką radością.
KONKURS WIERSZY O OLIMPIJCZYKACH
Witaj św. Mikołaju - gr. II Praska
- 8
Witaj św. Mikołaju - gr. III
Raz do roku odwiedza nas wyjątkowy, bardzo oczekiwany gość. Podekscytowani, trochę onieśmieleni oczekiwaliśmy go także w naszej grupie. A gdy w końcu nadszedł dla każdego miał podarek. Dziękujemy ci św. Mikołaju!
Wielka Wyprawa Świętego Mikołaja - przedstawienie mikołajkowe dla naszych przedszkolaków
5 grudnia nasze przedszkolaki otrzymały nietypową niespodziankę od pracowników przedszkola. Przygotowaliśmy teatrzyk o tym, jak święty Mikołaj wybiera się się w podróż z pomocą elfów i reniferów, by dostarczyć wszystkim dzieciom prezenty. Pilnie słuchające dzieci dowiedziały się także, że ważniejsza od prezentów jest miłość, dobroć i bycie razem. Dzieci z oddziału Praska miały możliwość obejrzeć nagranie.
9
Służba zdrowia ... w akcji - gr. III
W tygodniu o zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć "zdrowotnych" profesji. Po krótkich "studiach medycznych" w sam raz dla nas, zamieniliśmy się w lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów itp, ale także pacjentów. Wystarczyło kilka opakowań po lekarstwach, strzykawek, dozowników, bandaży i innych materiałów opatrunkowych, a nasz grupowy szpital zaczął działać w pełnej okazałości. Każdy mógł być jego pacjentem: pluszak, dziecko, panie, a nawet pan Radek, który zawitał do naszego szpitala zupełnie przez przypadek. Okazało się, że sam nie wiedząc o tym, wymagał pilnej interwencji :). Nasz zespół medyczny zajął się każdym profesjonalnie, niezwłocznie i w pełnej refundacji. Spontaniczna zabawa wyzwoliła w nas mnóstwo zapału oraz kreatywności.. Aż miło było popatrzeć, jak trwała przez kilka dni, nie nudząc się zupełnie. I oto chodziło :)
5
Wizyta górnika - gr. II Praska
2 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu górnika pana Krzysztofa- dziadka Borysa. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel i inne surowce. Górnik przybył do nas w stroju galowym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce górniczej. Pan Krzysztof wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał. Miały również możliwość założenia czapki górniczej - czako. Na zakończenie dzieci i panie nauczycielki serdecznie podziękowały panu górnikowi za miłe spotkanie
6
Czuciaki w krainie emocji - gr. V
W pierwszym tygodniu grudnia gr V już po raz kolejny weszła do Krainy Emocji. Dzieci tym razem poznały Gniewka który pokazuje się gdy dziecko ogarnia wielka złość. Szukaliśmy sposobów na radzenie sobie z tą emocją. Balonowy eksperyment pokazał dzieciom jak ją rozładować, wyciszać czyli jak radzić sobie ze złością.
1
Archiwum Aktualności