• Dzień chłopaka - gr. I Praska

• Ostatniego dnia września obchodziliśmy w naszej grupie - Dzień chłopaka.Zabaw i tańców było co niemiara. Uczestniczyliśmy w zawodach sportowychprzestrzegając ustalonych zasad. Na zakończenie zajęć nasze koleżanki złożyłyżyczenia wraz z paniami z grupy obdarowując swoich kolegów  prezentami wykonanymi przez nich samych jak i  zakupionych przez rodziców.

• Mali odkrywcy- gr. II, Skwerowa

• W naszej grupie realizujemy program Mali odkrywcy. Aby  łatwiej było nam zrozumieć wiatr dzieci wysłuchały opowiadania Wietrzyk. Następnie  poznały różne sposoby wprowadzania w ruch lekkich przedmiotów oraz naśladowanie przez nie siły Jak działa wiatr dzieci mogły zaobserwować na listkach zarówno tych papierowych jak i obrastających drzewo.

• Robimy soki owocowo- warzywne- gr. II, Skwerowa

• Przedszkolaki już wiedzą, że w okresie jesiennym zbieramy plony z sadów i ogrodów. Ale co z nimi zrobić? Dzieci z II grupy, pod opieką dorosłego, zrobiły soki z jabłek i marchewek. Wyciskarka/ sokowirówka to przydatna rzecz dla zdrowego odżywiania.

• GRUPA I PRASKA BIBLIOTEKA

• 29 września grupa I przy ul. Praskiej uczestniczyła w ,,Ogólnopolskim Dniu Głośnego
            Czytania” . Dzieci odwiedziły bibliotekę, w której pani bibliotekarka opowiadała im o
            możliwości wypożyczania książek i czytała im wiersze polskich poetów o jesieni. Dzieci
            obiecały, że przyjdą z rodzicami wypożyczyć bajeczki i opowiadania bo bardzo lubią jak
            rodzice czytają im przed snem.

• Jesień w sadzie - gr. IV

• Ostatni tydzień września w grupie starszaków dotyczył smacznych i zdrowych owoców. Poprzez film edukacyjny wybraliśmy się do sadu, aby przypomnieć sobie nazwy drzew owocowych. Poznaliśmy różnice i podobieństwa w budowie owoców na przykładzie jabłka, gruszki i śliwki. Wykonaliśmy przestrzenne jabłka i umieściliśmy je na naszej grupowej jabłonce. A przy tym wszystkim zorganizowaliśmy w sali stragan z owocami dzieci dzięki takiej zabawie przypominały sobie zwroty grzecznościowe, uczyły się posługiwania wagą oraz korzystania z pieniędzy.

• W sadzie, czy w ogrodzie?- gr. II. Skwerowa

• Przedszkolaki,  oglądając teatrzyk o Krasnalu Halabale, zapoznały się z darmi sadu i ogrodu. Dowiedziały się również po co nam zebrane owoce i warzywa. Podczas klasyfikacji utrwaliły umiejętność liczenia i porównywania.

• Dzień Chłopaka - gr. III

• Kolejne święto w naszej grupie - Dzień wszystkich SUPERCHŁOPCÓW. Była to okazja do złożenia im życzeń przez koleżanki i panie z grupy oraz wręczenia prezentów przygotowanych przez Rodziców. Na szyjach chłopaków zawisły także okolicznościowe medale. Dzień umiliła owocowa uczta podczas której dzieci chętnie zajadały się witaminkami w naturalnej postaci.

• Nasza planeta Ziemia - gr. III

• Podczas tygodnia dotyczącego naszej planety działo się wiele. Poznaliśmy nie tylko wiele ciekawostek dotyczących Ziemi, ale też mogliśmy utrwalić dotychczasową wiedzę. Dobrze znamy model Ziemi, czyli globus. Nie obce są także tajemnice ukladu słonecznego - umiemy nawet poruszać się jak planety wokół Słońca. Był czas na działaność plastyczno-techniczną oraz zapoznanie się z wesołą piosenką o tym, że nasza planeta jest najlepsza ze wszystkich. Poza tym dzieci m.in. bawiły się w tropicieli litery T, projektowały ufoludka, bawiły się w odkrywców, malowały za pomocą wody i powietrza. W ciągu tygodnia przybyło wiele jesiennych darów do naszego kącika przyrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia sali oraz terenu obok przedszkola, gdzie zrobiło się bardzo wrzosowo :)

• Dzień chłopaka- gr. II, Skwerowa

• 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień chłopaka. Złożyliśmy  chłopcom życzenia, dziewczynki wręczyły zakupione przez rodziców prezenty- samochodziki. Dziewczynki dostały naklejkowe kolczyki.