
Aktualności
Podziękowanie

Projekt Kocham Kraków- gr. V
Na zakończenie projektu Kocham Kraków. Podróż wehikułem czasu starszaki wzięły udział w zabawach plenerowych. Przenosząc się do czasów Mieszka I odgadywały zagadki związane z Grodem Kraka, budowały warownię, brały udział w warsztatach tkackich czy turnieju rycerskim. Największym wyzwaniem jednak było posługiwanie się cepem czy utworzenie kopy siana. Na zakończenie wspólnie z innymi przedszkolami zatańczyli...
13
Konkurs Kocham Polskę- gr. V
Z dumą informujemy, iż Ewa i Weronika zajęły wysokie miejsca w konkursie plastycznym organizowanych przez Stowarzyszenie Logopedyczne. Tomasz, Alex i Karol również dostali nagrody za udział.
Wycieczka do Afryki- gr. V
W ramach poznawania zawodów rodziców zaproszenie przyjął tata Tomka. Na co dzień jest lekarzem w naszym mieście. Na naszym spotkaniu jednak opowiedział o swojej pracy w ramach projektu Africa Docto. W Tanzanii praca jest trudniejsza chociażby ze względu na wyposażenie "szpitali", znajomość plemiennych języków czy temperaturę. Pan Andrzej przedstawił starszakom również prezentację o zwierzętach, które można spotkać w tym rejonie. Dziękujemy za spotkanie.
6
Kino- gr. V
W ramach wygranej w akcji Rowerowy maj starszaki oglądnęły film Kurozając i świątynia świstaka w Multikinie.
Basen - gr. IV
Na koniec roku, dzieci z gr. IV wybrały się na basen - do Szkoły Podstawowej nr 91. Był to dzień pełen atrakcji, radości i śmiechu. Dzieci doskonaliły umiejętności pływackie oraz uczestniczyły w zabawach w wodzie. Było super!
4
Jestem Superbohaterem/Superbohaterką - innowacja, gr. IV
W kolejnej, ostatniej już odslonie realizacji innowacji "Jestem Superbohaterem/Superbohaterką" - swoje plakaty, talentym, umiejętności i zainteresowania zaprezentowali: Danylo, Amelia oraz Zosia.
Dziękujemy za tę wspólną, wspaniałą podróż po Waszej niesamowitej wyobraźni, zdolnościach, umiejętnościach oraz zainetresowaniach :)
Wycieczka na Wawel - gr. III
W ciepły letni dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Smoczej Jamy, jednak ulewa z poprzedniego dnia nieco pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy wejść do jaskini. To nas nie zniechęciło i udaliśmy się na basztę widokową. Wcześniej pani Dorotka ( logopeda) wprowadziła nas w nastrój smoczy czytając nam ,,Legendę o Smoku ze Smoczej Jamy". Początek legendy usłyszeliśmy jeszcze w przedszkolu, dokończyliśmy ją na wzgórzu Wawelskim odpoczywając w cieniu. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Wawelski, aby móc przejść schodami na wieżę widokową. Z zachwytem odszukiwaliśmy wybranych punktów widocznych w z wieży. Mimo że nie udało nam się wejść do Smoczej Jamy, wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. A do Smoczej Jamy jeszcze się kiedyś wybierzemy.
1
Basen - II gr, Praska
23 czerwca nasze Starszaki wybrały się na basen! To był dzień pełen ruchu, zabawy i wodnych atrakcji. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności pływackie, uczestniczyły w zabawach w wodzie i świetnie spędziły czas z rówieśnikami. Nie zabrakło uśmiechów, pozytywnej energii i aktywnego wypoczynku.
7
Dogoterapia - gr. II Skwerowa
Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieci z gr II wraz z rodzicami zaprosiły Panią Katarzynę Hermatę- psiego behawiorystę oraz współautorkę książki dla dzieci "Jak rozmawiać z psem". Przybyła ona ze swoją 11 letnią córką Zosią oraz... owczarkiem szetlandzkim- Cyrylką. Na co dzień Ciri jest psem pracującym- terapeutą na lotnisku w Balicach. Podczas naszego spotkania poznaliśmy kilka ważnych sygnałów, które psy wysyłają w naszym kierunku. Mieliśmy okazję pogłaskać Cyrylkę a nawet nakarmić ją smaczkami :) taka psia bohaterka zasłużyła na przygotowany przez dzieci medal oraz zakupione przysmaki. Dziękujemy za fajne spotkanie!
7
Sportowy Piknik Rodzinny - gr. II Skwerowa
- 5
Zakończenie roku przedszkolnego - gr.III
W środę 17.06. w grupie III odbyło się zakończenie roku. Dzieci z radością zatańczyły dla rodziców oraz wręczyły im małe upominki. Po występie nadszedł czas na roztrzygnięcie konkursku ,,Dbam o zdrowie z krakowskim smokiem" a następnie mały poczęstunek. Odbyła się również loteria fantowa oraz można było dostać balonowego zwierzaka. Ten rok można zaliczyc do udanych. Do zobaczenia we wrześniu.
Ogrodzieniec - gr.II Praska
22.06.2026 przedszkolaki wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Zamku w Ogrodzieńcu. To jeden z najbardziej znanych zamków na Szlaku Orlich Gniazd, położony w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dzieci miały okazję poznać tajemnice średniowiecznego zamku oraz przenieść się w czasie podczas wyjątkowej żywej lekcji historii. Podczas zwiedzania dzieci spacerowały po zamkowych dziedzińcach i murach, słuchały ciekawostek o dawnych rycerzach, księżniczkach i mieszkańcach zamku. Dowiedziały się, jak wyglądało życie w średniowieczu oraz jakie funkcje pełniły zamkowe wieże i komnaty. Największą atrakcją była żywa lekcja historii. Przedszkolaki mogły przymierzyć stroje z epoki, obejrzeć repliki mieczy i uzbrojenia, a także wziąć udział w zabawach rycerskich.
21
Wizyta w SP nr 25 - gr. V
Na zaproszenie nauczycielki SP nr 25 p. Anny i dzieci z kółka teatralnego nasza grupa miała możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „O Krakowskim Hejnale” Opowieść ta wpisała się w zakończony właśnie przez naszą grupę projekt „Kocham Kraków..” Występ niezmiernie dzieciom się podobał. Były krakowskie tańce, walka z tatarami, hejnalista. Byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu młodych aktorów. Udało nam się również spotkać nasze absolwentki- Emilkę, Nel oraz Apolonię.
Miś Tymoteusz w Teatrze Groteska - gr. III
Teatr potrafi dostarczyć mnóstwo przeżyć, szczególnie, jeśli z małym misiem wybieramy się na bardzo samodzielną wyprawę do sklepu po 1 jajko, aby zrobić najzdrowszą potrawę świata - jajecznicę z 5 jaj :). Spektakl "Miś Tymoteusz" w Teatrze Groteska wywołał u nas ogrom uczuć: od radości poprzez strach, osamotnienie, smutek i rozczarowanie, aż do szczęśliwego zakończenia pełnego troski, empatii i odpowiedzialności. Chłonęliśmy całą historię z wielką uwagą, zaangażowaniem (ach te cudowne dziecięce komentarze :)) z szeroko otwartymi oczami i rozdziawionymi buziami. A gdy mały miś wreszcie odnalazł swojego przyjaciela, gorąco biliśmy brawa. Było naprawdę magicznie!
"Miś Tymoteusz to spektakl, w którym bohaterowie zostali ożywieni za pomocą lalek typu muppet, a sprzęty kuchenne stają się pełnoprawnymi postaciami. Jest pełen humoru, piosenek i wzruszających momentów. Porusza bliskie dzieciom tematy: pragnienie posiadania przyjaciela, troskę o zwierzątko, samotność i akceptację. Wywoła uśmiech na twarzy każdego widza, a rodziców skłoni do refleksji nad dziecięcą wrażliwością i potrzebą zaufania.
Wojtek Stachura, reżyser spektaklu
1
Rok z Higieną Velvet - Letnia recepta na zdrowie - Higiena osobista
Higiena osobista - tak naturalna w obecnych czasach, a zarazem stanowiąca absolutny fundament w profilaktyce zdrowotnej - wśród letnich aktywności i gorących dni nabiera szczególnego znaczenia. A ponieważ w czerwcu obchodzimy Światowy Dzień Kąpieli, to doskonała okazja, aby celebrować znaczenie higieny osobistej oraz przyjemności płynącej z relaksującej kąpieli. Nie zapomnijmy też o rękach - prosty nawyk, jak mycie rąk wodą z mydłem, może naprawdę czynić cuda!
Koncert Yamaha Street Dance, gr. I i II Praska
Podczas spotkania zaprezentowane zostały różnorodne style taneczne, takie jak popping, breakdance oraz hip-hop. Niezwykłe umiejętności instruktorów, a także ich poczucie humoru sprawiły, że wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie. Do wspólnej zabawy zaproszone zostały również dzieci, które świetnie poradziły sobie z układami tanecznymi.
1
Zakończenie roku, gr. I Praska
Dnia 18.06.2026r. odbyła się już ostatnia uroczystość w tym roku szkolnym. Nasze maluszki zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami pt. "Wakacyjna podróż dookoła marzeń" Wykonały piękny taniec i zaśpiewały piosenkę dostając gromkie brawa po zakończeniu części artystycznej. Przedszkolaki otrzymały upominek od trójki grupowej. Radości i podziękowań nie było końca.
Spotkanie ze strażnikiem miejskim, gr. I Praska
Dnia 18 czerwca w ramach projektu "Wyrażam emocje-poznajemy zawody naszych rodziców, najbliższych" odwiedził nas przedstawiciel straży miejskiej. Pan Jurek opowiadał nam o swoim jakże odpowiedzialnym i ważnym zawodzie. Życzył nam udanych i spokojnych wakacji, przypominając o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą, w domu i górach. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu wręczając laurkę.
Piknik w DPS, gr. I Praska
Dnia 17 czerwca wybraliśmy się do DPS przy ulicy Praskiej 25 na piknik z okazji 60 lecia placówki. Oglądaliśmy przedstawienie dzieci z przedszkola nr 41 w Krakowie o wakacyjnych podróżach. Korzystaliśmy z różnych atrakcji: z dmuchanej zjeżdżalni, koła do rzutek z lotkami, zabawy z maskotką policyjną, losowaliśmy nagrody i degustowaliśmy słodki poczęstunek, popcorn, owoce, ciasto, napoje. Świetnie się bawiliśmy aż cięąko było wrócić do przedszkola.
Archiwum Aktualności