• Warsztaty kulinarne - twarożek z warzywami - gr. V

• Kilkoro dzieci z naszej grupy miało okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Panią Małgosię. Mali kucharze zaopatrzeni w niezbędne produkty, fartuszki i dobre humory przystąpili do przygotowania smacznego i zdrowego twarożku z warzywami. Palce lizać!!!

• „Moje hobby”- projekt edukacyjny - gr. V

• Kolejny starszak zaprezentował swoim kolegom swoje hobby. Ola przyniosła ze sobą całą kolekcję muszli i minerałów, przy okazji dzieląc się swoją duuuuużą wiedzą o nich. Ponadto sprawiła dzieciom niespodziankę rozdając przygotowane kolorowanki i muszelki.

• Kocham Dębniki - gr. V

• W ramach projektu edukacyjnego Moje Hobby wybraliśmy się do Fundacji Kocham Dębniki. Pani Olga mama naszej Helenki pokazała nam wszystkie zakamarki fundacji, ,,sklepik" w którym można oddać ubrania czy zabawki, które później otrzymają osoby potrzebujące. Zobaczyliśmy także bibliotekę, salę zabaw oraz miejsce w którym osoby z zagranicy mogą uczyć się języka polskiego. Następnie w sali zabaw tańczyliśmy i śmialiśmy się, oraz wykonywaliśmy piękne bukiety w wazonach. Serdecznie dziękujemy Pani Oldze za zaproszenie.

• ODPŁATNOŚĆ LUTY

Informujemy, że w zakładce: O PRZEDSZKOLU ––> ODPŁATNOŚĆ dostępne są wykazy płatności za miesiąc luty.

• Dzień kobiet- gr. III

• 8 marca chłopcy złożyli życzenia i wręczyli swoim koleżankom prezenty zakupione przez rodziców. Oczywiście sami też dostali upominki. O Paniach z grupy również pamiętali. Dziękujemy za pamięć i piękne tulipany od Rady Rodziców i przepiękne bukiety od Daniilka.

• A może zostanę artystą?- gr. III

• W tygodniu, w którym rozmawialiśmy o sztuce odwiedziła nas mama Helenki.  Pani Magdalena przygotowała dla nas warsztaty z tworzenia matryc. Każdy miał okazję wykonać matrycę z różnego rodzajów materiałów, pomalować by na koniec odbić. Prace wyszły przepiękne. Bardzo dziękujemy za to interesujące spotkanie.

• Na Wiślanym szlaku - gr. II Skwerowa

• Na Wiślanym szlaku - poznaliśmy wygląd mapy Polski, wiemy, gdzie są góry, morze i którędy płynie rzeka Wisła. Poznaliśmy większe miasta przez które przepływa, a także legendę o Bazyliszku i Smoku Wawelskim. Do tego drugiego mamy całkiem blisko więc udaliśmy się w odwiedziny. Wizyta okazała się udana, ponieważ Smok zionął ogniem aż dwa razy ;)

• Czym jest sztuka? - gr. III

• W ramach tematu kompleksowego średniaki poznały różne rodzaje sztuki. Pomogły im w tym puzzle układane oczywiście w grupach. Współpraca też jest ważna. Kreatywnośc przedszkolaki wykorzystały przy ntworzeniu rzeźby oraz malowaniu obrazu.

• Wędrówka po świecie zawodów - Kolorowy świat chemii - gr. IV

• W ramach Projektu ‘Wędrówka po świecie zawodów” nasza grupa uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych w Zespole Szkół Chemicznych „Kolorowy świat chemii” Dzieci z asystą nauczycieli i uczniów szkoły, wykonywały doświadczenia: barwienie płynów wywarem z kapusty czerwonej, tworzenie lampy ” lawa”, małych wulkanów, malowanie na mleku, czy też pompowanie baloników
            roztworem z sodą. Zabawa była świetna.

• Wyjście do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej- gr. III

• Korzystając z okna pogodowego i pokonując wiele przeszkód w postaci kałuż, średniaki wybrały się do pobliskiego muzeum. Główna wystawa to grafiki Hiroshigego z XIX wieku przedstawiające życie Japończyków w tamtym okresie. Spodobała się również zbroja i miecze samurajskie. Druga wystawa to Stany splątane Mateusza Kołka. Na grafikach wykonanych tuszem przedszkolaki odnalazły znane im miejsca Park Dębnicki czy dom handlowy Jubilat.

• Kontynuacja nauki w przedszkolu

• UWAGA RODZICE !!!

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dzieci uczęszczających
            już do przedszkola odbędzie się w terminie 21-29 lutego 2024r.

Deklaracje będą do pobrania poniżej
            lub w sekretariacie.

Deklaracja2024_.pdf

Brak dostarczenia deklaracji w wyznaczonym terminie oznaczać będzie rezygnację z miejsca na nowy rok szkolny 2024/2025.

• Spotkanie z policjantem - Skwerowa

• Spotkanie z policjantem było jak zawsze pełne wrażeń. Nie tylko omówiliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kontakcie z obcymi, ale dowiedzieliśmy się co nieco o pracy w policji. Oczywiście mieliśmy także okazję zapoznać się z policyjnymi akcesoriami. Jednak największą atrakcja był prawdziwy wóz policyjny, który przywitał nas swoją syreną i zaprosił do środka. I przez chwilę mogliśmy się poczuć jak prawdziwi policjanci :)

• Małe rączki mogą wiele - gr. I Skwerowa

• Chociaż rączki małe mamy, to bardzo kreatywnie je używamy. Lepimy, wycinamy, muzykujemy, budujemy, przewlekamy, rysujemy i malujemy oraz wykonujemy nimi wiele innych czynności. A wszystko to z wielkim zaangażowaniem i najwspanialej w gronie przedszkolnych przyjaciół. A kiedy małe rączki się zmęczą, to w ruch wchodzą nóżki - najlepiej w naszym ogrodzie w zmotoryzowanej drużynie :)