• Logopedyczny Bałwanek - gr. I Skwerowa

• Kolejne zajęcia z panią Basią były w tematyce, a jakże :), zimowej. Na początku powstał na naszych kartkach śniegowy bałwanek, by wkrótce zawirować ze śnieżynkami w zimowym tańcu. Nasze małe buzie dmuchały delikatnie jak zimowy wiaterek, ale także potrafiły zrobić prawdziwą zamieć śnieżną. Nawet nie wiedzieliśmy, kiedy poćwiczyliśmy nasze oddychanie. Ale tak to już jest, że w zabawie wszystko jest ciekawsze .

• Tajemniczy prezent... - gr. IV

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ - gr. IV

• W ramach współpracy ze środowiskiem we wtorek 23. stycznia, grupa IV udała się z miłą wizytą do Domu Pomocy Społecznej przy ul. A. Nowaczyńskiego 1. Dzieciaki przedstawiły część artystyczną - zaśpiewały, zatańczyły, złożyły życzenia. Zostaliśmy ciepło przyjęci i obdarowani mnóstwem dobrych słów i smakołyków. Dostaliśmy także zaproszenie, aby odwiedzić to coraz bliższe nam miejsce ponownie. Obiecaliśmy, że z niego skorzystamy :)

• Dzień Babci i Dziadka - gr. IV

• Trudno wyrazić słowami wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam wszystkim podczas tego niezwykłego święta. Życzenia dla Kochanych Babć i Dziadziusiów płynęły z zaśpiewanych piosenek i wyrecytowanych wierszy. Okazało się, że muzyka łączy pokolenia, bo w rytm hip-hopu podrygiwali wszyscy - bez względu na wiek ;) Po występie odbył się słodki poczęstunek. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu smakołyków. Drogim Babciom i Dziadziom jeszcze raz dziękujemy za przybycie - niektórzy z nich przebyli bardzo długą podróż i pokonali różne przeciwności, by być ze swoimi wnukami.

• Babciu i Dziadku kochamy Was…- gr. III

• Średniaki z grupy III od kilkunastu dni przygotowywały się do wielkiej uroczystości. Przygotowały prezenty, breloczki z czterolistnej koniczynki na szczęście.  Nauczyły się wierszy, nie tylko swoich, ale także koleżanek i kolegów, pamiętały również o piosenkach. Aż wreszcie nadszedł ten dzień. 19 stycznia gościliśmy Babcie i Dziadków. Dzieci wystąpiły z repertuarem, wręczyły prezenty. Zaprosiły również gości na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców.  Wszyscy miło spędzili ten wspólny czas.

• Moje hobby - Halszka i szycie - gr. V

• W ramach projektu dzieci również pochwalą się swoimi zainteresowaniami. Pierwszą osobą, która zaprezentowała swoje hobby jest Halszka. Dziewczynka interesuje się szyciem i z pomocą innych osób tworzy cudeńka za pomocą materiału i igły. Dzieci z zaciekawieniem oglądały prace Halszki oraz dopytywały o różne rzeczy związane z tworzeniem zabawek czy ozdób.

• Moje hobby - Pan Szymon i origami - gr. V

• Podczas spotkania z Panem Szymonem zgłębialiśmy tajniki wiedzy na temat sztuki składania papieru czyli tzw. Origami. Nauczyliśmy się składać liski z papieru, które chętnie wszystkim prezentujemy. ;)

• Moje hobby (projekt edukacyjny), Pani Marta i górskie wędrówki - gr. V

• W ramach rozpoczęcia naszego projektu ,, Moje Hobby" dotyczącego dzielenia się swoimi zainteresowaniami zaprosiliśmy do naszej grupy Panią Martę aby przybliżyła nam jak należy zachować się podczas zimowej wyprawy w góry. Dowiedzieliśmy się co to są raki, czekan oraz do czego służą. Jak wygląda detektor lawinowy oraz w jaki sposób należy go przełączyć, aby znaleźć innego człowieka. Mogliśmy dotknąć każdego sprzętu ocenić jego wagę i wielkość. Z pewnością była to dla nas inspirująca lekcja przed pierwszymi górskimi wycieczkami.

• #zdrowoisportowo

• Hu, hu ha zima wcale nie jest zła :). Na zdrowo i sportowo jest wspaniała w swoich aktywnościach. Korzystajmy z nich :)

• Zima i my - gr. I Skwerowa

• Choć w cieplutkiej sali Pani Zima zaprasza nas do swoich zabaw, to tylko "na niby". Jej prawdziwe oblicze jest w puszystym śniegu, szczypiącym mrozie, czerwonych noskach i policzkach, lecz także w lepieniu śnieżek, śniegowych aniołkach i uśmiechniętych, zimowych minkach. Wystarczą tylko ciepłe ubranka i super zabawa na dworze. Z prawdziwą zimą :)

• Przyszła zima - gr. I Skwerowa

• W końcu do nas zawitała cała śnieżna, cała biała. Rozgościła się za oknem, lecz także w naszej sali. Włączyła się w nasze zabawy, zadomowiła się w naszych dekoracjach i kącikach, stworzyła z nami swój obraz w pracy plastycznej i zaprosiła wszystkich do cieszenia się jej urokami. PANI ZIMA :)

• Zimowy czas- gr. III

• Zima, zima za oknami

Bawcie się dzieciaki z nami…

Zgodnie ze słowami piosenki średniaki skorzystały z zimowej aury, zwłaszcza że akurat nie dokuczał nam smog w naszym pięknym mieście.

• Zabawy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym gr. I- Praska

• Dnia 11.01.2024 r.wyszliśmy do Ośrodka Szkolno - Wychowawczegoprzy ul. Praskiej na wspólne  zabawy i zajęcia. W sali relaksacyjnej dziecimiały okazję  leżeć na łóżku wodnym, jak również bawić się zabawkamisensorycznymi wykorzystując zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Zabawy bardzonam się podobały. Podziękowaliśmy więc za możliwość skorzystania z saliwłasnoręcznie wykonaną pracą.

• Warsztaty ekologiczne gr. I-Praska

• Dnia 10.01.2024 r dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatachekologicznych o SMOGU prowadzonych przez mamę naszego starszego kolegi. Dzieci poznały  informację na temat zanieczyszczeń powietrza i sposobów ich zanieczyszczania, Wykonały pracę plastyczną utrwalając poznane wiadomości.

• Wędrówka po świecie zawodów: Naukowiec - spotkanie z mamą Tomka S. - gr. IV

• W piątek 19.stycznia odwiedziła naszą grupę mama Tomka S., która jest naukowcem. Pani Monika w bardzo przystępny sposób opowiedziała nam, czym się zajmuje na co dzień. Pokazała ciekawe zdjęcia z zakresu budowy komórek i wytłumaczyła kilka interesujących nas rzeczy - np. w jaki sposób dziedziczymy kolor oczu oraz od czego zależy, jaką mamy grupę krwi. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w izolowaniu DNA z truskawki. Zgodnie stwierdziliśmy, że praca naukowca jest bardzo trudna, a może nim być ktoś, kto jest cierpliwy i dociekliwy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Monice za spotkanie i ciekawe spotkanie warsztatowe :)